KONST / Litografier / Färglitografi 3898017
nr 389 8017
Dagmar Lodén
(1904-1989), Sverige
Färglitografi , Dagmar Lodén, onumrerad, 60x44
Dagmar Lodén, svensk målare och textilformgivare född 1904, död 1989.
Utrop:
100 kr
måndag 5 december 2005
Dagmar Lodén
Läs mer om Dagmar Lodén